صــ مثل صــد برگــ

برنامه شبانگاهی صدبرگ هر شب ساعت 23از شبکه چهار و تکرار روز بعد ساعت 13:30

امضای رادیو هفتی‌ها پای برنامه صدبرگ
نویسنده : نجمـ ه ح - ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٤
 

گفتگوی آقای ضابطیان با ایران آنلاین !

ایران آنلاین / آقای ضابطیان بسیاری از مخاطبان، منتظر دیدن برنامه جدیدتان هستند. آیا صدبرگ با رادیو هفت تفاوت دارد یا در همان راستا است؟
این برنامه با رادیو هفت متفاوت است خصوصاً که شبکه و ساعت و رویکردش هم با رادیو هفت فرق دارد اگرچه امضای تیم ما پای این برنامه نیز قرار دارد. هر برنامه تلویزیونی روزی به پایان می‌رسد و چه بهتر که در اوج به پایان برسد. ما هم باید تلاش کنیم برنامه جدیدمان با حفظ ساختار، بتواند مخاطب را جذب کند اما هرگز نمی‌خواهیم که شبیه رادیو هفت بشود.


اوضاع و احوال این روزهای برنامه‌سازی در تلویزیون را چگونه می‌بینید؟
در یکی دو ماه اخیر پیش تولید برنامه‌های بسیاری آغاز شده است که در پاییز روی آنتن می‌روند. همین روزها هم برنامه‌های جریان‌سازی همچون «خندوانه» را داریم. تعدد برنامه‌های موفق باعث رشد برنامه‌سازی در تلویزیون می‌شود. وقتی شما به عنوان برنامه ساز، رقیبی را احساس نکنید، حتماً تلاش زیادی هم نمی‌کنید اما وقتی برنامه‌های خوب دیگری هم باشند حتماً تلاش می‌کنید، یک برنامه خوب بسازید.


چه تمهیداتی اندیشیده‌اید تا اتفاقی که برای رادیو هفت افتاد و متوقف شد، برای صدبرگ نیفتد؟
وقتی اتفاقی از طرف شماست، حتماً به راهکارهایی می‌اندیشید که چنین موضوعی پیش نیاید اما وقتی باعث آن اتفاق نیستید، حتی اگر راهکار هم داشته باشید، کارایی نخواهد داشت. وقتی در رسانه‌ای کار می‌کنید، باید به آن رسانه و مدیرانش و تصمیماتشان احترام بگذارید. آن زمان ساختار شبکه آموزش با «رادیو هفت» همخوانی نداشت و ما هم به احترام شبکه و مخاطبانمان برنامه را متوقف کردیم./روزنامه ایران


 
 
گفتگو با کودکان
نویسنده : نجمـ ه ح - ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳۱
 

محمد صوفی درباره آیتم هایی از «رادیو هفت» مثل گفتگو با کودکان که طرفداران بسیاری داشته است، عنوان کرد: ما در این برنامه هم با کودکان گفتگو می کنیم اما این گفتگوها اینجا کمی متفاوت خواهد شد به طور مثال با خانواده های کودکان نیز گفتگو می کنیم و قرار است سخنان والدین و بچه ها را بسنجیم.

تهیه کننده «صد برگ» در پایان به بخش دیگری از این برنامه اشاره و عنوان کرد: ما در این برنامه بخشی را با عنوان «برگ اول» داریم که قرار است ابتدای رمان های معروف دنیا را برای مخاطبان بخوانیم و بعضی از چهره های فرهنگی و هنری این بخش را اجرا می کنند که البته به صورت هر شبی نخواهد بود./


 
 
اجرا با ضابطیان، نبویان و کاکاوند
نویسنده : نجمـ ه ح - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳۱
 

اجرا با ضابطیان، نبویان و کاکاوند

تهیه کننده و کارگردان «رادیو هفت» با اشاره به افرادی که قرار است اجرای «صد برگ» را بر عهده داشته باشند، توضیح داد: فعلا در ابتدای برنامه قرار است منصور ضابطیان، رشید کاکاوند و امیرعلی نبویان اجرا را بر عهده داشته باشند.

صوفی با اشاره به گفتگوهایی که در این برنامه وجود خواهد داشت، عنوان کرد: ما در برنامه مهمانان و کارشناسان مختلفی را دعوت می کنیم و بخشی از گفتگوها را هم به استودیوی زنده برنامه خواهیم برد اما این گفتگوها با دیگر برنامه های گفتگومحور معمول متفاوت خواهد بود. همچنین در برنامه بخشی داریم که به ادبیات کهن نگاهی می اندازیم و با حافظ خوانی، سعدی خوانی، مولوی خوانی و... سعی می کنیم تا حداقل نام این افراد برای مخاطبان مرور شود. این بخش با شباهت هایی در «رادیو هفت» هم اجرا می شد اما اینجا رویکرد جدیدی پیدا کرده است و روی نکات فرهنگی و اجتماعی تاکید بیشتری می شود.

  
 
ریتم صد برگ تندتر از رادیو هفت است
نویسنده : نجمـ ه ح - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳۱
 

کارگردان «صد برگ» با اشاره به تفاوت های این برنامه با «رادیو هفت» بیان کرد: فرم «صد برگ» با «رادیو هفت» متفاوت است. «رادیو هفت» برنامه ای بود که آخر شب ها روی آنتن می رفت و رویکردی شبانگاهی داشت اما در «صد برگ» که در ساعات اولیه شب روی آنتن می رود طبیعتا فرم متفاوت خواهد بود، به طور مثال ریتم آن تندتر خواهد شد، دکور بزرگتر می شود و پویایی بیشتری هم در آن اتفاق می افتد.

وی درباره این برنامه که به صورت زنده روی آنتن می رود، توضیح داد: در این برنامه از مهمانان مختلفی دعوت می شود و ما بخش های مختلفی را طراحی کرده ایم که از جمله آنها می توان به پخش مستند، فیلم کوتاه و حتی انیمشن اشاره کرد.

  
 
صــد برگــ
نویسنده : نجمـ ه ح - ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳۱
 

 

محمد صوفی با اشاره به برنامه «صد برگ» که قرار است به تهیه کنندگی مشترک وی و منصور ضابطیان در شبکه چهار روی آنتن برود، گفت: برنامه «صد برگ» از یازدهم مهر هر شب از شنبه تا پنجشنبه روی آنتن می رود و تقریبا همه تیم «رادیو هفت» در این کار حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: این برنامه یک مجله فرهنگی، هنری و ادبی شبانه است و گاهی مباحث روانشناسی با همان رویکرد فرهنگی و ادبی و با توجه به شرایطی که در جامعه وجود دارد در آن مطرح می‌شود.

این تهیه‌کننده درباره هدف برنامه عنوان کرد: ما قصد داریم هنگام پخش برنامه در ساعت ۹ تا ۱۰ شب اعضای خانواده ها دور هم جمع شوند و با هم دیالوگ برقرار کنند. اکنون اعضای خانواده وقتی در کنار هم هستند یا با موبایل خود بازی می کنند یا حواسشان به دیگر مواردی است که در نتیجه آن کمتر بین اعضا ارتباط وجود دارد و ما می خواهیم به بهانه این برنامه مخاطبان شبکه ۴ دور هم جمع شوند و در عین اینکه یک ساعت آرام را تجربه می کنند نکاتی را هم آموزش ببینند.


 
 
صد برگ را از 11 مهر ورق بزنید
نویسنده : نجمـ ه ح - ساعت ٥:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٢٩
 

برنامه تلویزیونى «صد برگ» به تهیه کنندگى و کارگردانى مشترک منصور ضابطیان و محمد صوفى، از یازدهم مهرماه هر شب روى آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

در این مجله شبانه موضوعات مختلفى چون ادبیات، روانشناسى، تربیت، تاریخ، فرهنگ عامه، گردشگرى و ... مورد نظر قرار دارد.

مستند هاى جذاب، گزارش هایى با حال و هواى متفاوت، شعرخوانى، مرور بهترین رمان هاى دنیا و نماهنگ هاى متنوع از دیگر بخش هاى این برنامه است.

«صدبرگ» از شنبه تا پنجشنبه هرشب از ساعت ٢١ تا ٢٢ پخش مى شود.


ضابطیان و صوفى پیش از این تهیه کنندگى برنامه هایى چون رادیو هفت، مزه غذاى ایرانى، نقره ، فرش واژه و ... را بر عهده داشته اند.